site.btaРБ Лайпциг оглави класирането в Бундеслигата след домакински успех срещу Фрайбург

Hendrik Schmidt/dpa via AP

РБ Лайпциг оглави класирането в Бундеслигата поне за 24 часа след домакинска победа с 3:1 срещу третия Фрайбург в среща от осмия кръг на германското първенство.

Гостите поведоха с гол на  Рицу Доан, но Лайпциг отвърна на удара след почивката с попадения на Вили Орбан, Лутшарел Гертруида и Лоис Опенда.

Лайпциг излезе еднолично начело с 20 точки, но утре Байерн може да си върне лидерската позиция при победа като гост на Бохум.

Борусия Дортмунд допусна трета загуба за сезона, като този път отстъпи с 1:2 при гостуването на непретенциозния Аугсбург.

Дортмунд поведе с гол на Дониел Мален в 4-а минута, но Аугсбург обърна с два гола на френското лятно попълнение Алексис Клод-Морис. В първия си мач като титуляр за тима Клод-Морис изравни в 25-а минута, а пет минути след почивката направи пълен обрат с втория си гол в мача.

Дортмунд завърши мача с десет души след червен картон на Алмугера Кабар в добавеното време.

Това беше втора поредна загуба за Дортмунд тази седмица, след като тимът падна с 2:5 от Реал Мадрид в Шампионската лига в средата на седмицата, след като водеше с 2:0 на полувремето.

На другия полюс е вицешампионът от миналия сезон Щутгарт, който изпраща отлична седмица. "Швабите" нанесоха първа загуба на Ювентус при гостуването в Торино във вторник с 1:0 в Шампионска лига, а сега спечелиха с 2:1 у дома срещу новака Холщайн Кил в мач, който двата отбора завършиха с 10 души.

Дениз Ундав и Ел Билал Туре вкараха за Щутгарт, а Армин Гигович се разписа за гостите. Джеф Шабот бе изгонен от Щутгарт в 66-а минута, а в края и Холщайн остана в намален състав след червен картон на  Фийте Арп.

Срещи от деветия кръг на футболното първенство на Германия: Щутгарт - Холщайн Кил - 2:1 РБ Лайпциг - Фрайбург - 3:1 Аугсбург - Борусия Дортмунд - 2:1 Санкт Паули - Волфсбург - 0:0 Вердер Бремен - Байер Леверкузен - 19.30 часа от петък: Майнц 05 - Борусия Мьонхенгладбах - 1:1 в неделя: Бохум - Байерн Мюнхен Унион Берлин - Айнтрахт Франкфурт Хайденхайм - Хофенхайм временно класиране: 1. РБ Лайпциг 8 6 2 0 14:3 20 точки 2. Байерн Мюнхен 7 5 2 0 24:7 17 3. Фрайбург 8 5 0 3 13:11 15 4. Байер Леверкузен 7 4 2 1 18:13 14 5. Унион Берлин 7 4 2 1 8:4 14 6. Айнтрахт 7 4 1 2 15:11 13 7. Борусия Дортмунд 8 4 1 3 15:14 13 8. Щутгарт 8 3 3 2 17:16 12 9. Вердер Бремен 7 3 2 2 12:14 11 10. Мьонхенгладбах 8 3 1 4 11:13 10 11. Аугсбург 8 3 1 4 12:19 10 12. Хайденхайм 7 3 0 4 12:11 9 13. Майнц 05 8 2 3 3 12:13 9 14. Волфсбург 8 2 2 4 15:16 8 15. Хофенхайм 7 2 1 4 13:17 7 16. Санкт Паули 8 1 2 5 5:11 5 17. Холщайн Кил 8 0 2 6 10:23 2 18. Бохум 7 0 1 6 7:17 1

Към 13:18 на 28.10.2024 Новините от днес