site.btaОБНОВЕНА Матиас Тисера с два гола за Лудогоpец II, Монтана надви Янтра 2019 (Габрово) в първенството на Втора лига

Снимка: официална страница: ПФК Монтана

Отборът на Монтана постигна много важна победа в 14-ия кръг на Втора лига, след като на собствен терен се наложи с 1:0 (0:0) над един от другите претенденти за влизане в елитната дивизия Янтра 2019 (Габрово). Единственото попадение реализира крилото Илия Русинов в 76-ата минута, който се възползва от подаване на Антон Тунгаров.
С успеха си днес монтанчани събират 29 точки и се откъсват на 6 точки пред Беласица и Добруджа, които са зад тях. На върха все още е Пирин (Благоевград) с 30 точки, а габровци са на 6-ата позиция с 21.
Мачът беше доста равностоен и преди почивката всеки от противниците имаше по една много добра възможност за гол. Филип Ежекие пропусна за домакините, докато Ивайло Михайлов секунди по-късно - в 14-ата минута, можеше да реализира аз Янтра.
Картината не се промени след почивката, като битката в средата на терена преобладаваше. Четвърт час преди края обаче Монтана стигна до единственото и победно попадение в срещата.

Първенство на България по футбол, срещи от 14-ия кръг на Втора лига:
Монтана - Янтра 2019 (Габрово)            1:0 (0:0)
Голмайстор: Илия Русинов 76

Лудогорец II (Разград) - Миньор (Перник)  5:1 (2:1)
Голмайстори: 0:1 Марио Георгиев 8, 1:1 Хюсеин Кельовлуев 29, 2:1 Анастас Пемперски 38, 3:1 Матиас Тисера 54, 4:1 Матиас Тисера 60, 5:1 Елисей Съров 84

В четвъртък:
ФК Ловеч - ЦСКА 1948 II (София)
Спортист (Своге) - Марек (Дупница)
Фратрия (Варна) - Етър (Велико Търново)
Несебър - Беласица (Петрич)
Спартак (Плевен) - Струмска слава (Радомир)
Пирин (Благоевград) - Дунав (Русе)

В петък:
Добруджа 1919 (Добрич) - Локомотив (Горна Оряховица)

13. Марек           13  3   7   3   13:11   16
14. Миньор (Пк)     14  4   4   6   12:17   16
15. Ловеч           13  4   3   6   8:10    15
16. Локомотив (ГО)  13  4   1   8   11:17   13
17. Струмска слава  13  2   4   7   10:23   10
18. Спортист Своге  13  2   4   7   8:15    10
19. Несебър         13  2   2   9   9:29    8
20. Ботев (Пд) II   12  2   2   9   9:28    8

Към 12:20 на 28.10.2024 Новините от днес