site.btaБаскетболният Балкан победи Берое в приятелска среща

Баскетболният Балкан победи Берое в приятелска среща
снимка: Милен Миланов/БТА (архив)

Мъжкият баскетболен отбор на Балкан спечели срещу Берое с 81:68 (22:8, 22:18, 17:26, 20:16) в контролна среща, играна в Стара Загора.

Още след първите пет минути на двубоя ботевградчани поведоха с 14:5 и спечелиха първата четвърт с 22:8.  В средата на втората част Балкан вече имаше аванс от 20 точки  - 34:14, а на полувремето водеше с 44:26.

Домакините от Берое стопиха част от изоставането си в третата четвърт и след 30 минути игра резултатът бе 61:52 в тяхна полза. В последните десет минути тимът на Балкан отново превъзхождаше противника и победи с 13 точки разлика - 81:68.

Последната контрола на Балкан преди началото на сезон 2024/2025 предстои в понеделник, когато от 18:00 часа в "Арена Ботевград" ще играе срещу отбора на Шумен.

Към 06:46 на 27.09.2024 Новините от днес