site.btaБаскетболният Балкан загуби от състава на Шумен в контролна среща

Баскетболният Балкан загуби от състава на Шумен в контролна среща
снимка: Христо Стефанов/БТА (архив)

В последната си предсезонна проверка в "Арена Ботевград" отборът на Балкан отстъпи пред състава на Шумен с 92:94 (19:30, 20:24, 26:21, 27:19). Така от общо шест контроли ботевградчани спечелиха четири, а загубиха две - първата и последната.

Домакините изиграха катастрофално първо полувреме. Те загубиха първата четвърт с 19:30, а само за една минута след началото на втората след серия от 10 безответни точки резултатът стана 40:19 за Шумен. На почивката гостите имаха преднина от 15 точки - 54:39.

В третата четвъртина баскетболистите на Балкан заиграха доста по-добре в защита и започнаха да намаляват изоставането си. В 24-ата минута то бе 7 точки - 52:59, а след края на четвъртината Шумен водеше с десет - 75:65.

Последните десет минути на срещата бяха изключително оспорвани. Балкан отново смъкна пасива си, който на няколко пъти се движеше между 4 и 6 точки. Три минути преди края изоставането им вече бе само 2 точки - 86:88, а 45 секунди преди края домакините изравниха за 92:92. Последваха неуспешни атаки и на двата тима, а когато оставаха само 1.7 секунди, отборът на Шумен успя да отбележи със сирената и победи с 94:92.

Много силен мач изигра Къртис Джоунс, който отбеляза 29 точки за Балкан, направи и 7 асистенции. Със 17 точки завърши Иван Гаврилович, а с 13 се отчете Андрей Иванов. Тайър Маршал реализира 12 точки, а 11 вкара Константин Тошков.

Американецът с босненски корени Бенямин Зечич стана топреализатор с 32 точки за Шумен. С 26 се включи друг американец - Джакори Ийли.

От БК Балкан чакат официално писмо от НБЛ, с което да бъдат уведомени за това, че лигата остава с 10 отбора, след като Черноморец не бе допуснат за участие поради неизпълнение на изискваният, както и за евентуалната нова програма на първенството.

Към 23:19 на 30.09.2024 Новините от днес