site.btaШампионът от Токио 2020 Франция и Норвегия ще играят на финала на олимпийския турнир по хандбал за жени

снимка: AP Photo/Aaron Favila

Защитаващият титлата си тим на Франция победи Швеция с 31:28 (10:12) след продължение на „Стад Пиер Мороа“, за да стигне до нов олимпийски финал в хандбалния турнир при жените на Игрите в Париж.

Световните шампионки от 2023 година наваксаха изоставане от четири гола – 17:21 при оставащи 15 минути от второто полувреме за равенство 25:25, а в добавеното време реализираха 6 гола срещу 3 за четвъртия от Игрите в Токио отбор на Швеция.

Тамара Орачек се отличи с 8 попадения за успеха, а  Естел Нзе Минко добави 7 гола за Франция. Натали Хагман вкара 6 гола за състава на Швеция.

Съперник на французойките във финала ще бъде бронзовият медалист от Токио 2020 и световен шампион от 2021 година състав на Норвегия, който се наложи в другия полуфинал над Дания с 25:21 (11:8).

Норвежките държаха инициативата през по-голямата част от срещата, а през второто полувреме се откъснаха с 6 гола при 15:9. Малко по-късно Хени Рейстад се разписа за преднина от 7 попадения при 20:13.

Датчанките се доближиха на три гола, намалявайки до 20:23 и 21:24, но Сана Солберг-Исаксон фиксира крайното 25:21.

Кари Братсет Дале бе най-резултатна за Норвегия с 4 гола, а за Дания Кристина Йоргенсен също отбеляза 4 попадения.

Финалът и мачът за третото място ще се проведат в събота.

Към 04:35 на 09.08.2024 Новините от днес