site.btaНационалният отбор на България започна със загуба от Естония участието си на европейското първенство по баскетбол за мъже до 20 години

Националният отбор на България по баскетбол за мъже до 20 години започна със загуба участието си на европейското първенство в дивизия "В" в румънския град Питещ.

В група "D" възпитаниците на старши треньора Васил Христов отстъпиха с 65:67 (14:25, 17:14, 16:12, 18:16) пред състава на Естония, който след днешния ден вече е с актив от победа и загуба.

Българският отбор започна мача слабо и допусна двуцифрено изоставане още в първата четвърт. Националите съумяха да стопят част от пасива си до края на първото полувреме, а в началото на второто дори успяха да поведат с 44:43 след кош на Христо Бачков. Естония обаче много бързо си върна контрола над играта и преди началото на заключителния период водеше с 61:57.

Баскетболистите от българския отбор положиха много усилия, за да настигнат съперника си и това стана факт половин минута преди края след успешен пробив на Иво Корестилов за 65:65. България имаше и шанса да спечели, но броени секунди преди края Кръстомир Михов изгуби топката при атака към коша на съперника и това сложи край на надеждите на България за победа в мача.

Михов и Кристиян Попов бяха най-резултатни за България с по 13 точки, а Христо Бачков вкара още 12.

За Естония Расмус Андре единствен достигна двуцифрен актив, като вкара 14 точки.

Следващият мач на България е утре срещу Грузия.

Към 04:53 на 25.08.2024 Новините от днес