site.btaПоставената под номер 2 американка Коко Гоф се класира за четвъртия кръг на "Уимбълдън"

AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Поставената под номер 2 в схемата Коко Гоф победи с 6:4, 6:0 представителката на домакините Сонай Картал и се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство по тенис на Великобритания.

Американката изпита трудности в първия сет срещу квалификантката, която се намира на 298-мо място в световната ранглиста. Гоф проби Картал за 5:4, за да поведе в двубоя след собствен начален удар.

Във втората част шампионката от Откритото първенство на САЩ нямаше никакви проблеми и спечели с 6:0.

"Тя се представи на доста високо ниво в първия сет и ме накара да се трудя сериозно. Понякога пропусках ударите, но в един момент успях да се справя с трудностите", коментира Гоф след края на мача.

В четвъртия кръг на "Уимбълдън" тя ще играе срещу своята сънародничка Ема Наваро, номер 19 в схемата. Тя победи с 2:6, 6:3, 6:4 рускинята Диана Шнайдер.

До момента Коко Гоф никога не е достигала до четвъртфиналите на Откритото първенство на Великобритания.

Паула Бадоса продължава напред след победа със 7:6 (6), 4:6, 6:4 над номер 14 в схемата Даря Касаткина, която спечели турнира в Ийстбърн.

В третия сет 26-годишната испанка, която през последните месеци имаше проблеми с контузии, проби за 5:4, след което сервира успешно за спечелване на двубоя, продължил два часа и 52 минути.

В четвъртия кръг Бадоса ще играе срещу Дона Векич. Хърватката се наложи трудно със 7:6 (4), 6:7 (3), 6:1 срещу украинката Даяна Ястремска.

Джазмин Паолини също се класира за четвъртия кръг. Финалистката от "Ролан Гарос", поставена под номер 7, победи Бианка Андрееску (Канада) след 7:6 (4), 6:1.

Съперничка на италианската тенисистка ще бъде Медисън Кийс. Поставената под номер 12 американка елиминира номер 18 Марта Костюк (Украйна) след 6:4, 6:3.

Деветата в схемата Мария Сакари от Гърция отпадна от "Уимбълдън" след поражение с 2:6, 3:6 срещу играещата с "уайлд кард" представителка на домакините Ема Ръдукану.

Към 03:36 на 23.07.2024 Новините от днес