site.btaФранцузойка спечели златото на 25 метра пистолет на Световната купа по спортна стрелба в Мюнхен

снимка: БТА/Благой Кирилов

Камий Йеджейевски спечели златото в дисциплината 25 метра пистолет за жени на Световната купа по спортна стрелба в Мюнхен, Германия.

Французойката надделя в оспорвана битка с германката Дореен Фенекамп. Двете завършиха с по 40 точки във финала и се стигна до престрелка, в която Йеджейевски бе по-точна и завоюва победата.

Втора е Фенекамп, а третата позиция е за корейката Йеджи Ким с 35 точки.

В квалификациите на дисциплината вчера Мирослава Минчева и Антоанета Костадинова не успяха да влязат във финала. Минчева зае 18-о място с 581 точки, докато Костадинова остана 23-а с 580 точки.

Самуил Донков и Кирил Киров пристигнаха вчера в Мюнхен и ще вземат участие на турнира на 10 метра пистолет при мъжете утре. Също в утрешния ден Мирослав Минчева и Антоанета Костадинова ще стрелят в квалификациите на 10 метра пистолет при жените.

Към 09:46 на 18.07.2024 Новините от днес