site.btaКанада започна с победа участието си на световното първенство по хокей на лед

Канада започна с победа участието си на световното първенство по хокей на лед
Канада започна с победа на световното първенство по хокей на лед / снимка: АП/Petr David Josek

Защитаващият титлата си тим на Канада започна с победа участието си на световното първенство по хокей на лед в Чехия.

В двубой от група "А" в Прага "кленовите листа" се наложиха над Великобритания с 4:2 (1:1, 3:0, 0:1). Два гола за успеха на канадците вкара звездата на Чикаго Блекхоукс Конър Бедард, а останалите два бяха дело на Майкъл Бънтинг и Брендън Хегел.

Изненадващо британците бяха тези, които откриха резултата в осмата минута на мача, но авансът им се задържа само 30 секунди, преди Бънтинг да изравни в ответната атака.

Световните шампиони имаха най-голямо надмощие във втората третина, в която първо Хегел им даде преднина, а след това Бедард покачи до 4:1 с двете си попадения.

В последната част на мача британците съкратиха изоставането си с гол на бранителя Бен О'Конър, но за повече европейският тим нямаше сили.

В другия мач, игран по същото време в Острава, Казахстан се наложи с 3:1 (2:1, 1:0, 0:0) над Франция.

Енцо Кантагало даде преднина на "петлите" след точно 120 секунди игра, но още до края на първата третина Казахстан обърна резултата с попадения на Роман Старченко и Максим Мухаметов. Крайното 3:1 бе оформено от Кирил Савицки малко преди края на втората третина.

Към 07:36 на 23.07.2024 Новините от днес