site.btaРеал (Мадрид) увеличи аванса си над Баскония, Панатинайкос изравни серията срещу Макаби (Тел Авив) в баскетболната Евролига

снимка: AP Photo/Darko Vojinovic

След като четвъртфиналните плейофи в баскетболната Евролига бяха открити с три победи за гостите в първите двубои, някои от домакините – като Панатинайкос, реагираха и спечелиха втория двубой. Детелините от Атина постигнаха убедителна победа с 95:79 (20:28, 31:11, 20:21, 24:19) над Макаби (Тел Авив).

Реал (Мадрид) пък увеличи аванса си с нов домакински успех над Баскония – 101:90 (23:21, 23:19, 28:23, 27:27), и вече има преднина от 2-0 победи.

За разлика от първата среща в Атина, сега Панатинайкос постигна категорична победа с 95:79 над израелския тим. Над всички за домакините беше Костас Слукас, който измъкна домакините с рекордните в кариерата си 29 точки. Серия от 4:17 точки в края на третата четвърт и в началото на четвъртата позволи на Макаби да намали преднината на домакините до 71:68. Но финалните минути бяха отново за Зелените от Атина, които наложиха доминация. Французинът Матиас Лесор също беше важен, тъй като той натрупа 11 точки и 8 отскочили от таблото топки. Йоанис Папапетру добави 15 точки за Панатинайкос, докато Лоренцо Браун се отличи за Макаби с 18 точки. Джейк Коен и Антониъс Кливланд прибавиха по 12.

Реал (Мадрид) е само на една победа от финалната четворка, след като доминираше над Баскония със 101:90 и вече води с две победи в серията.

В първата четвърт на мача двата отбора се вкопчиха в здрава битка, която вървеше точка за точка. Но накрая опитният гард Серхио Люл с изстрел от зоната за три точки даде преднина на Реал с 23:21. Венсан Поарие и Факу Кампацо помогнаха на Реал да увеличи разликата на 46:40 на полувремето. Кампацо продължи да бъде водеща фигура на домакините в тези минути на срещата – преди края на първата част и след нтачалото на втората. Той получи много помощ от Гершон Ябуселе и от Еди Тавареш, за да направи двуцифрен аванс след 30 минути игра – 74:763.

В края на срещата на сцената излязоха отново опитният Люл и Габриел Дек, които държаха ниво за Реал докрай. Другият аржентинец Кампацо изпревари всички в статистиката с  24 точки и 7 асистенции, Гершон Ябуселе остана с 16, а Люл с 13.

За гостите от Баскония Ваня Маринкович беше най-резултатен с 20 точки. Американецът с български паспорт в редиците на баските Коди Милър-Макинтайър вкара 13 точки за малко под 35 минути на терена, а също така взе 6 борби – 2 в атака и 4 в защита.

Към 01:43 на 07.05.2024 Новините от днес