site.btaМачът между Удинезе и Рома беше прекратен заради колабирал футболист на терена

Мачът между Удинезе и Рома беше прекратен заради колабирал футболист на терена
Еван Ндика (вляво) и Роберто Перейра (вдясно) / снимка: АП/Andrea Bressanutti

Мачът между Удинезе и Рома от 32-рия кръг в Серия "А" беше прекъснат в 83-та минута заради колабирал играч на терена.

В 71-вата минута при резултат 1:1 централният бранител на Рома Еван Ндика се строполи на игрището, което наложи спешна намеса на медицинския екип на стадиона в Удине. След като му бе оказана спешна медицинска помощ, 24-годишният Ндика бе изнесен на носилка, а решението на двата тима бе мачът да се отложи.

Преди това Удинезе в 23-тата минута чрез капитана си Роберто Перейра, но в 65-ата минута Ромелу Лукаку изравни за гостите с гол с глава.

За момента няма информация какво точно е състоянието на Ндика, но по всяка вероятност става дума за сърдечен проблем.

Към 13:49 на 01.05.2024 Новините от днес