site.btaРома спечели срещу Удинезе в доиграването на мача от 32-ия кръг в Серия А

Рома спечели срещу Удинезе в доиграването на мача от 32-ия кръг в Серия А
снимка: AP/Andrea Brassanutti

Рома спечели с 2:1 като гост срещу Удинезе в доиграването на двубой от 32-ия кръг на италианското първенство, който беше прекъснат в 72-ата минута, когато Еван Ндика колабира на терена.

"Вълците" се поздравиха с драматичния успех след гол с глава на Брайън Кристанте в петата минута на допълнителното време.

Столичани са с 58 точки на пето място в класирането в Серия А и изостават на 4 след отбора Болоня, намиращ се на четвъртата позиция.

На 14 април мачът между Удинезе и Рома беше прекъснат принудително заради колабиралия на терена Еван Ндика. Защитникът от Кот д'Ивоар, който е на 24 години, беше изнесен на носилка и след това приет в болница, а по-късно получи разрешение отново да играе футбол.

Удинезе взе преднина в 23-ата минута на мача, започнал преди повече от 10 дни, чрез капитана си Роберто Перейра, но в 65-ата минута Ромелу Лукаку изравни за гостите след попадение с глава.

Отборът от Удине е на 17-то място в Серия А с 28 точки.

1. Интер        33  27   5   1  79:18   86 точки - шампион
  2. Милан        33  21   6   6  64:39   69
  3. Ювентус      33  18  10   5  47:26   64
  4. Болоня       33  17  11   5  48:22   62
  5. Рома         33  17   7   9  59:39   58
  6. Аталанта     32  16   6  10  59:37   54
  7. Лацио        33  16   4  13  42:35   52
  8. Наполи       33  13  10  10  50:41   49