site.btaЛокомотив (София) спечели минимално срещу Берое и се изкачи с една позиция в efbet Лига

Снимка: БТА

Първенство на България по футбол, мач от 28-ия кръг на efbet Лига между отборите на Локомотив 1929 (София) и Берое (Стара Загора):

Локомотив 1929 (София) - Берое (Стара Загора) - 1:0 (1:0)
голмайстори: 1:0 Карлос Франса 39
стадион: "Локомотив", София
главен съдия: Красен Георгиев
жълти картони: Диме Димов (Локомотив); Енцо Еспиноса (Берое)
състав на Локомотив: Александър Любенов, Диме Димов, Бруно Франко, Диого Тейшейра (75-Антони Иванов), Ивайло Найденов, Красимир Милошев, Симеон Мечев, Красимир Станоев, Кевин Маи (80-Стефан Ламбезе), Димитър Митков (86-Лука Иванов) и Карлос Франса.
състав на Берое: Артур Мота, Франко Минго, Лучиано Скуадроне (82-Дамян Йорданов), Жорди Говеа, Франциско Сагардия, Уерик Каетано (69-Вини Трибуле), Енцо Еспиноса (61-Джани Тоума), Хуан Саломони, Карлос Алгара, Сегундо Пачаме (61-Роналдо Камара) и Себастиян Вия.

Локомотив 1929 (София) се изкачи с едно място в класирането на българската футболна efbet Лига, след като победи Берое (Стара Загора) с 1:0 като домакин в мач от 28-ия кръг. "Железничарите" са с 28 точки и две повече от Пирин (Благоевград).

Двата отбора не направиха много през първото полувреме, но пък Локомотив се възползва от единственото положение. В 39-ата минута Кевин Маи дриблира пред наказателното поле и изведе Карлос Франса зад гърба на защитата, а нападателят на домакините бе точен за 1:0.

Берое бе най-близо до изравняване в 58-та минута на мача. След центриране топката достигна до Уерик Каетано и той я изпрати към горния десен ъгъл, но Красимир Станоев я изби с глава и Локо запази лидерството си.

Берое загуби двубоя с Локомотив и остана на десетото място с 32 точки. Старозагорци са първи над чертата на последната шестица, водейки с две точки на Хебър (Пазарджик)

Към 11:29 на 03.05.2024 Новините от днес