site.btaМарица (Пловдив) надигра Дея спорт (Бургас) и спечели редовния сезон в Националната волейболна лига за жени

Снимки: Димитър Петков, БТА

Шампионът Марица (Пловдив) спечели редовния сезон в Националната волейболна лига за жени, след като „жълто-сините“ надиграха Дея спорт (Бургас) с 3:0 (25:21, 25:15, 25:13) гейма като домакин в среща от 12-ия кръг на шампионата и така два кръга преди края на първата фаза на първенството не могат да бъдат изместени от първата позиция в класирането.

Възпитаничките на Борислав Крачанов водят убедително в подреждането без загуба от началото на сезона и вече имат 36 точки в актива си, като са недостижими на върха. Отборът на Дея спорт е пети с 12 точки, колкото има и шестият Марица 2022 (Пловдив).

Шампионките започнаха по-силно срещата в зала „Колодрума“ и поведоха 10:4. Гостите обаче показаха добра игра в защита и на блокада и успяха да наваксат изоставането си. Стигна се до 20:20, но след това Марица взе инициативата и направи серия от 4 безответни точки, за да затвори първата част с 25:21.

Вторият гейм стартира равностойно и двата тима вървяха точка за точка до 6:6. Последваха силни минути за шампионките, които спечелиха 4 поредни разигравания и поведоха с 10:6. Домакините увеличиха аванса си до 16:8 и не допуснаха изненада до края, за да вземат и втората част с категоричното 25:15.

Още в началото на третия гейм отборът на Марица отвори комфортна преднина от 11:4, която задържа без затруднения и затвори мача след 25:13 в третата част.

В следващия кръг Марица гостува на Левски, а Дея спорт приема другия пловдивски тим – Марица 2022.