site.btaРен постигна лесна победа срещу Сошо за купата на Франция

Рен постигна лесна победа срещу Сошо за купата на Франция
снимка: AP/Laurent Cipriani

Рен победи с категоричното 6:1 като гост Сошо в двубой от осминафиналите в турнира за купата на Франция.

Трикратният носител на отличието поведе в резултата с 4:0 още преди почивката. Голове на Амин Гуири, Ибрахим Салах и Арно Калимуендо, който се разписа на два пъти, осигуриха солиден аванс за "червено-черните".

Гуири и Бенжамен Бориго бяха точни за победителите през второто полувреме на двубоя. Почетното попадение в полза на третодивизионния отбор беше дело на Малком Витар в 65-ата минута.

Сошо завърши на девето място в крайното класиране в Лига 2 през миналия сезон, но сега играе в третото ниво на футбола във Франция заради административни проблеми.

По-късно тази вечер е дербито между Лил и Олимпик Лион, както и двубоят на Пари Сен Жермен срещу Брест.

Към 11:16 на 24.07.2024 Новините от днес