site.btaОтборът на Монако отпадна от турнира за Купата на Франция по футбол

Отборът на Монако отпадна от турнира за Купата на Франция по футбол
снимка: AP Photo/Daniel Cole

Отборът на Монако загуби като гост от третодивизионния Руан с 5:6 след изпълнение на дузпи и отпадна на осминафиналите на турнира за Купата на Франция по футбол.

Редовното време завърши при резултат 1:1. За гостите се разписа Фоларин Балоган от дузпа в 35-ата минута, а за домакините точен беше Клеман Басин в добавеното време на първото полувреме.

При изпълнението на дузпите футболистите на Руан спечелиха с 6:5. Руският полузащитник на Монако Александър Головин игра цял мач и реализира от бялата точка.

Руан играе в третата по сила дивизия на френското първенство. Съперник на тима на четвъртфиналите ще бъде Валансиен, който играе в от втора дивизия. В останалите срещи от този етап един срещу друг ще играят Пари Сен Жермен - Ница, Лион - Страсбург, Рен - Льо Пюи.

Настоящият носител на Купата на Франция е Тулуза, който отпадна на 1/16-финалите след загуба от Руан след изпълнение на дузпи.

Рекордът за най-много спечелени трофеи принадлежи на Пари Сен Жермен - 14.

Към 13:07 на 26.07.2024 Новините от днес