site.btaМилуоки пропиля 19 точки аванс и загуби при гостуването си на Юта Джаз

Милуоки пропиля 19 точки аванс и загуби при гостуването си на Юта Джаз
Милуоки Бъкс загуби за трети път в четирите си мача под ръководството на Док Ривърс / снимка: АП/Rick Bowmer

Един от основните претенденти за титлата в Националната баскетболна асоциация - Милуоки Бъкс, пропиля 19 точки аванс и загуби със 108:123 при гостуването си на Милуоки Бъкс.

Загубата е трета за "елените" в четири мача, откакто на треньорското кормило застана Док Ривърс, който замени Ейдриън Грифин, който пък бе уволнен въпреки старта от 32 победи и 14 загуби, който направи тимът.

Милуоки започна много силно гостуването си в Солт Лейк Сити и няколко минути преди края на първото полувреме "елените" водеха с 61:42.

До почивката обаче Юта стопи изоставането си до 10 точки, а през второто полувреме домакините бяха категорично по-добрият отбор на терена.

Финландецът Лаури Марканен бе над всички за Юта с 21 точки, а още 19 прибави Колин Секстън, за да могат "джазмените" да сложат край на серията си от три поредни загуби. С 19 точки и 10 борби се включи и Кийонте Джордж от пейката, а Джон Колинс направи "дабъл-дабъл" от 15 точки и 10 борби.

За Милуоки Янис Адетокунбо вкара 33 точки, Боби Портис се отчете с 27, а Малик Бийзли реализира 16 точки.

В друг мач от тази нощ лидерът в Източната конференция Бостън Селтикс разби гостуващия Мемфис Гризлис със 131:91.

"Келтите" нямаха никакви проблеми през целия мач, като преднината им методично растеше през цялото време. След първата четвърт бе 9 точки, на полувремето - 20, а в края на двубоя - 40.

Най-резултатен за 38-мия успех в 50 мача от началото на сезона бе Джейсън Тейтъм с 34 точки. Още 26 прибави Кристапс Порзингис.

За Мемфис най-резултатен бе Скоти Пипън-младши, който влезе от пейката и наниза 19 точки.

В най-драматичната среща от тази нощ Оклахома Сити Тъндър победи със 135:127 след две продължения Торонто Раптърс.

"Гръмотевиците" губеха с 47:63 на полувремето, но през второто показаха чудесна отборна игра и сътвориха обрат.

Общо петима баскетболисти на домакините завършиха с поне 20 точки. Джош Гиди вкара 24, Шай Гилджъс-Алекзандър добави 23, а с по 22 приключиха Люгуенц Дорт и Чет Холмгрен. 20 точки от пейката вкара Аарън Уигинс.

За Торонто шестима преминаха границата от 16 точки, като най-резултатен бе Ар Джей Барет с 23 точки.

Победата остави Оклахома Сити на върха в класирането в Западната конференция с 35 победи и 15 загуби, колкото има и Минесота Тимбъруулвс, който е на второ място.

Към 03:21 на 24.07.2024 Новините от днес