site.btaРускинята Диана Шнайдер спечели титлата на турнира по тенис в Хуа Хин

Рускинята Диана Шнайдер спечели титлата на турнира по тенис в Хуа Хин
Диана Шнайдер / снимка: АП/Ng Han Guan

Рускинята Диана Шнайдер завоюва първата си титла от турнира на Женската тенис асоциация.

19-годишната Шнайдер спечели надпреварата в Хуа Хин, Тайланд след победа с 6:3, 2:6, 6:1 над китайката Лин Чжу, която защитаваше трофея си.

Преди началото на турнира тийнейджърката нямаше победа от началото на сезона, но по пътя си към титлата тя успя да надиграе номер 1 в схемата Магда Линете от Полша, номер 2 Чжу и номер 3 Ван Сию, също от Китай.

Във финала срещу Чжу Шнайдер взе първия сет за 44 минути, реализирайки два пробива от две възможности.

Втората в схемата китайка обаче изравни играта във втория сет, в чийто край тя спечели четири последователни гейма. Това обаче не ѝ даде нужния импулс в играта и в решителния трети сет Шнайдер даде на съперничката си само един гейм. Рускинята отново бе стопроцентова при възможностите за пробив, като направи три брейка от само три възможности.

Наградният фонд на турнира в Хуа Хин е 267 082 щатски долара.

Към 03:26 на 24.07.2024 Новините от днес