site.btaБорусия Дортмунд отново не успя да победи Хайденхайм

Борусия Дортмунд отново не успя да победи Хайденхайм
Хайденхайм и Борусия Дортмунд не излъчиха победител / снимка: АП/Harry Langer

Отборите на Хайденхайм и Борусия Дортмунд завършиха 0:0 в първия мач от 20-ия кръг на германската Бундеслига.

Срещата на "Фойт Арена" не предложи нужните емоции на зрителите, като разочарованието у гостите от Дортмунд може да бъде много голямо, тъй като те не успяха да победят новака в германския елит за втори път този сезон.

За разлика от срещата през есента на "Сигнал Идуна Парк", която завърши 2:2, сега зрителите видяха само един гол, който бе отменен заради засада. Това се случи в 26-ата минута, когато Дониел Мален прати топката във вратата на Хайденхайм.

За домакините това е четвърто поредно равенство, като те нямат поражение вече в седем поредни срещи - серия, която започна в началото на декември месец.

Борусия Дортмунд пък прекъсна трите си поредни успеха, които постигна от началото на годината в Бундеслигата.

В класирането "жълто-черните" са четвърти с 37 точки, на 12 зад лидера Байер Леверкузен, който е и с мач по-малко. Хайденхайм е на девето място с 24 точки, на цели 12 над зоната на изпадащите.