site.btaБайерн Мюнхен и Байер Леверкузен постигнаха победи в Бундеслигата

Байерн Мюнхен и Байер Леверкузен постигнаха победи в Бундеслигата
Снимка: Angelika Warmuth/AP

Преследването между Байер Леверкузен и Байерн Мюнхен в Бундеслигата продължава, като и двата отбора постигнаха победи в 20-ия кръг.

Лидерът в класирането Леверкузен се наложи над Дармщад с 2:0 като гост. И двете попадения за тима на Шаби Алонсо вкара Натан Тела - по един във всяко полувреме. Така Байер остава на първо място в класирането, като запази аванса си от две точки пред баварците.

По същото време Байерн победи Борусия Мьонхенгладбах с 3:1 у дома и сложи край на дългата си серия без успех над този тим. На Байерн му се наложи да прави пълен обрат, след като Нико Елведи изведе гостите напред в резултата в 35-ата минута. Александър Павлович успя да изравни в самия край на първата част. В 70-ата минута Хари Кейн изведе тима на Томас Тухел напред в резултата, като бе на точното място и направи добавка с глава. Това бе 24-ият му гол за сезона, като това е рекорд за играч, който играе първи сезон в Бундеслигата. Пет минути преди края Матайс Де Лихт с глава фиксира крайното 3:1.

Отлична операция направи тимът на Вердер Бремен, който надигра Майнц с 1:0 като гост. Победното попадение за бременските "музиканти" вкара Марвин Дукш още във втората минута. Вердер се изкачи до осмо място в класирането, Майнц остана предпоследен.

Щутгарт също върви по план, като се наложи над Фрайбург с 3:1 при гостуването си. Дениз Ундав, Крис Фурих и Максимилиан Мителщад бяха точни за "швабите", Лукас Кублер вкара почетното попадение за домакините. Фрайбург игра от 18-ата минута с човек по-малко на терена, след като Мерлин Рол получи директен червен картон. Щутрагрт е на трето място в класирането, като вече има три точки аванс пред Борусия Дортмунд.

Бохум и Аугсбург завършиха 1:1 в друга среща от кръга. Мориц Брошински изведе домакините напред през първото полувреме, но Ермедин Демирович изравни за баварския тим в добавеното време на мача. Аугсбург се вдигна на 12-о място в таблицата, а Бохум е с две места надолу.