site.btaЛесен успех прати Томи Пол на четвъртфинал на турнира по тенис в Аделаида, Николас Хари и Себастиан Корда продължават убедително

снимка: AP Photo/Eduardo Verdugo

Номер  в схемата на мъжкия турнир по тенис Adelaide International 1 Томи Пол (САЩ) се класира без особени проблеми на четвъртфинал, след като във втория кръг се справи с австралийския квалификант Алекс Болт с 6:3, 6:2.

"Не мога да искам по-лесен мач. Мисля, че играх наистина добре. Развълнуван съм от това как започва този сезон. Също така съм щастлив, че отново съм в Австралия, заяви Томи Пол след успеха, който го изпраща Джак Дрейпър за място на полуфиналите.

Дрейпър, който победи Пол в миналогодишния издание тук, продължава напред след като се измъкна от пълен с драма маратон срещу сърбина Миомир Кецманович 5:7, 7:6 (11:9), 7:6 (9:7). Островитянинът най-напред спаси два мач-пойнта във втория сет преди да обърне дефицит от 2:5 в тайбрека на третия, за да спечели мача след три часа и 39 минути на корта.

Мачът беше спряна за няколко минути в последния сет, тъй като Кецманович отказа да играе докато не бъде извикан супервайзър. Сърбинът беше ядосан, че му беше отказан медицински тайм-аут, като същевременно беше в далечния край на корта противоречиво съдийско решение беше в полза на Дрейпър. Съдията прецени точка за Дрейпър при топка, заседнала в мрежата, за да изведе англичанина напред с 6:5.

По-рано вторият поставен в схемата на турнира Николас Хари спаси мачбол при напрегнатата си победа с 6:7 (5:7), 7:6 (9:7), 6:4 над италианеца Матео Арналди. Хари имаше загуба от този противник при последната им среща миналия сезон в Пекин. Днес в третата среща изостана с 6:7 в тайбрека на втория сет при два сервиса на Арналди. Но мощният чилиец спечели следващите три точки и отиде в трети сет, който измъкна с един пробив повече.

Роденият в Сидни Кристофър O’Конъл, който играе с уайлд-кард на турнира, също отива на четвъртфинал. Австралиецът имаше истински проблеми само в първия сет срещу руснака Александър Шевченко, но след това го елиминира с 6:3, 6:1 и отива в следващия етап срещу номер 3 в схемата Себастиан Корда. Американецът Корда пък се справи с италианеца Лоренцо Сонего с 6:4, 7:6 (10).

О'Конъл, който в един момент през 2018-а година се оттегли от тениса и започна да чисти и поправя лодки, докато се лекуваше от поредица контузии, направи 12 аса днес и в нито един момент не позволи да бъде изправен пред пробив срещу руския си съперник.

Лоренцо Музети, номер 4 в схемата, елиминира Джордан Томпсън (Австралия) с 6:4, 6:, а Александър Бублик (Казахстан, номер 8) преодоля друг британец – Даниел Еванс с 4:6, 6:2, 6:1. Иржи Лехечка (Чехия) пък отстрани Душан Лайович (Сърбия) след 7:5, 4:6, 6:3.

Към 23:17 на 25.07.2024 Новините от днес