site.btaПървият фотоволтаичен парк на "МЕТ Груп" в Испания започва производство, съобщиха от компанията
Първият фотоволтаичен парк на "МЕТ Груп" (MET Group) в Испания, проектът "Пуерто Реал 3", започна работа. Той обхваща 130 хектара площ с инсталирани над 88 000 соларни панела, съобщиха от "МЕТ България"
Базираната в Швейцария енергийна компания "МЕТ Груп" придоби 100 процента дял в испанския соларен проект с мощност 50 MWp (мегаватпик), който през 2022 г. бе в състояние на готовност за изграждане. Проектът "Пуерто Реал 3" е разположен в района на Андалусия, за който са характерни високи показатели на слънчева радиация. Фотоволтаичният парк използва най-новите технологии и има очакван живот от поне 30 години, посочват от компанията.
"МЕТ Груп" стъпи на испанския пазар преди 7 години със своето местно дъщерно дружество "МЕТ Енерджи Еспана" (MET Energía España), припомнят от компанията. През 2021 г. компанията придоби и "КОДЖЕН Енержи Еспана" (COGEN Energía España), интегриран оператор на комбинирано производство на топлинна и електрическа енергия (CHP) и доставчик на услуги за испанската индустрия.
"Понастоящем управляваме шест слънчеви електроцентрали в Унгария и два вятърни парка в България. Други разнообразни проекти са в процес на разработване или вече се изпълняват в Италия, Германия, Румъния, Полша и Швейцария. Портфолиото ни от зелени активи сега се състои от около 400 MW в експлоатация, включително току-що завършения от нас проект Пуерто Реал 3. Подразделението за зелени активи на МЕТ се фокусира по-специално върху слънчевата и вятърната енергия в Европа", заяви Кристиан Хюрлиман, главен изпълнителен директор на "МЕТ Груп", отговарящ за възобновяемите енергийни източници, цитиран от пресцентъра на групата в България.
"МЕТ Груп" е интегрирана европейска енергийна компания със седалище в Швейцария, с дейности и активи на пазарите на природен газ и електроенергия. MET присъства в 15 държави чрез дъщерни дружества, на 30 национални газови пазара и в 22 международни търговски центъра. Групата има опит в експлоатацията на възобновяеми и балансиращи енергийни активи, като по този начин осигурява възможно най-широка подкрепа за енергийния преход.
/СЛС/
news.modal.header
news.modal.text