site.btaБостън надигра Торонто след продължение в НХЛ

Бостън надигра Торонто след продължение в НХЛ
снимка: АП/Ian Maule

Бостън победи Торонто с 4:3 след продължение в Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Брад Маршан вкара осмия си гол за сезона в 4:52 минута на продължението и донесе успеха на Бостън. Давид Пастърнак се отличи с гол и две асистенции, а Кевин Шатънкърк и Трент Фредерик също се разписаха за успеха, който е втори пореден за Бостън, след като преди това тимът регистрира три поредни загуби.

Далас разгроми Тампа Бей с 8:1 и се утвърди на четвърто място в Западната конференция. Джейсън Робъртсън вкара два гола, а Джо Павелски добави гол и две асистенции за победата.

Детройт се наложи над Монреал с 5:4 след продължение. Джейк Уолман вкара 54 секунди след началото на продължението, а Алекс ДеБринкат реализира юбилейния си гол номер 200 в лигата за успеха на "червените криле".

Анахайм победи Колорадо с 4:3 след изпълнение на дузпи и прекъсна серия от осем поредни загуби. Лео Карлсон завърши с гол и асистенция, а след това вкара и единственото попадение при наказателните удари за успеха на Дъкс.

Вратарят Джош Гибсън спаси 34 удара и още три при дузпите за успеха на Анахайм.

Питсбърг допусна четвърта загуба в последните шест мача след поражение от Филаделфия с 3:4 след дузпи. Шон Кутюрие отбеляза единственото попадение при наказателните удари и донесе успеха на Флайърс.

Лидерът в Столичната дивизия Ню Йорк Рейнджърс постигна пета поредна от последните си шест мача след успех с 4:3 срещу Нешвил. Винсент Трочек записа гол и две асистенции, а Адам Фокс допринесе с три асистенции за победата на Рейнджърс.

Победа с 4:3 постигна и другият отбор на Ню Йорк - Айлендърс, който се наложи с този резултат над Флорида. Вратарят Илия Сорокин спаси 42 удара и помогна на тима да запише втора поредна победа.

Шампионът Вегас надигра убедително Вашингтон с 4:1 и оглавява класирането в редовния сезон с 36 точки. Джонатан Маршесо вкара два гола, а Джак Айхел добави гол и две асистенции за успеха на Голдън Найтс. Веднъж се разписа и Марк Стоун.

Към 02:36 на 25.07.2024 Новините от днес