site.btaБерое надделя над Рилски спортист за шести пореден успех в първенството на България по баскетбол за жени

снимка БТА, архив

Шампионът Берое Стара Загора постигна шеста поредна победа в първенството на България по баскетбол за жени след като надигра Рилски спортист със 78:67 (20:23, 21:7, 28:19, 9:18) като домакин в мач от шестия кръг и се върна на първото място във временното класиране, което за кратко бе заел тимът на Монтана 2003. Рилски спортист допусна втора загуба и продължава с актив 4-2 от началото на сезона, който му отрежда третата позиция.

Домакините си осигуриха победата със силни втора и трета четвърт. Баскетболистките на Берое изоставаха с 3 точки след първите 10 минути игра след по-добро начало на Рилски спортист, но до края на пърното полувреме обърнаха до 41:30 в своя полза. Последваха добри минути за домакините след почивката и преди четвъртата част авансът на старозагорки вече бе 69:49. Най-голямата разлика в мача бе 22 точки.

Най-резултатна за успеха на Берое бе Яна Карамфилова с 21 точки, 9 борби и 4 асистенции. Николина Зубач оформи „дабъл-дабъл“ от 17 точки и 10 борби, а по 12 точки вкараха Деана Стояновска и Евгения Нацкина, която овладя и 11 борби.

Вероника Джикова се отличи за Рилски спортист с 21 точки, 9 борби и 8 асистенции, а Деница Манолова завърши с 20 точки и 8 борби.

В следващия кръг от първенството Берое ще гостува на Академик в Пловдив, докато Рилски спортист ще приеме Локомотив София на 29 ноември, сряда.