site.btaЛокомотив (София) постигна четвърти успех за сезона в женското баскетболно първенство на България

снимка: БТА архив

Локомотив (София) постигна четвърта победа от началото на сезона в женското баскетболно първенство на България. Столичанки спечелиха срещу гостуващия Дунав 2016 (Русе) с 62:42 (20:13, 19:8, 14:9, 9:12) в първа среща от шестия кръг. Така Локомотив се изкачи на второ място с четири успеха и две поражение, а русенки остават последни без спечелена среща до момента.

Домакините водеха в резултата през целия двубой. На почивката те имаха преднина от 39:21, а след 30 минути - 53:30. До края баскетболистките на Локомотив просто доиграха срещата и стигнаха до крайния успех.

Гергана Цекова реализира 13 точки за победата, а по 10 добавиха Ренета Димитрова и Ванеса Кокалова.

За Дунав 2016 се отличиха Зорница Герасимова с 8 и Светлозара Георгиева със 7 точки.

По-късно днес Шампион 2006 (София) е домакин на Академик (Пловдив).