site.btaРеймс изскочи на четвърто място в Лига 1 след победа над Нант, Льо Авър се наложи над Тулуза

Снимка: AP Photo/Jeremias Gonzalez

Отборът на Реймс доказа добрата си форма, като победи Нант с 1:0 при гостуването си. Трите точки за тима донесе японецът Джуния Ито, който вкара единствения гол четвърт час преди края на редовното време. Така Реймс се изкачи на четвърто място в класирането на Лига 1, като е с равни точки с третия Монако, който има мач по-малко. Нант все още е в първата половина на класирането.

Тимът на Льо Авър също направи отлична операция, като се наложи над Тулуза с 2:1 като гост. Тайс Далинга изведе Тулуза напред в резултата в началото на втората част, но Мохамед Байо направи пълен обрат за гостите с две попадения, като второто бе в добавеното време. Льо Авър се изкачи с много позиции и стигна до седмо място в подреждането, а Тулуза е на 13-а позиция.

Страсбург и Клермон направиха 0:0, а домакините завършиха мача с човек по-малко заради червен картон на Марвин Сеная. Малко преди това Нето Борхес от гостите си отбеляза автогол, но той не бе валидиран, защото преди това играч на Страсбург е бил в положение на засада. Страсбург и Клермон остават в дъното на класирането на Лига 1.