site.btaЖирона постигна успех и срещу Осасуна в испанската Ла Лига и вече е на първо място в класирането

Виктор Циганков, Снимка: AP Photo/Joan Monfort

Отборът на Жирона, който е приятната изненада в испанската Ла Лига от началото на сезона, не се спря и в Памплона, като постигна драматичен успех над Осасуна с 4:2 в мач, изпълнен с обрати.

Иван Мартин изведе Жирона напред в 16-ата минута, но Анте Будимир изравни за баските в средата на първата част. Голмайсторът на домакините Будимир вкара и второ попадение в 55-ата минута, с което изведе тима си напред. Каталунците изравниха 20 минути пради края чрез Артьом Довбик, а в 80-ата минута Виктор Циганков вкара и трето попадение за Жирона. В последната минута на добавеното време Алейш Гарсия оформи крайното 4:2 за гостите.

Така Жирона вече има 10 победи от 12 мача и излезе поне временно на първо място в класирането.