site.btaРавенство между Арда и Левски остави двата отбора в подножието на топ 6 в efbet Лига

Снимка: БТА

Първенство на България по футбол, отложен мач от седмия кръг на efbet Лига между отборите на Арда (Кърджали) и Левски:

Арда - Левски - 0:0
стадион: "Арена Арда", Кърджали
главен съдия: Валентин Железов
жълти картони: Пламен Крачунов, Преслав Боруков (Арда); Цунами, Андриан Краев, Келиан ван дер Каап, Хосе Кордоба (Левски).
състав на Арда: Анатолий Господинов, Умар Сако, Пламен Крачунов, Абубакар Тунгара, Мартин Стойчев (89-Деян Лозев), Ебенезер Окезие (89-Иван Коконов), Тонислав Йорданов (62-Преслав Боруков), Радослав Цонев (69-Джелал Хюсеинов), Иван Тилев (62-Ел Тетах), Лъчезар Котев и Станислав Иванов.
състав на Левски: Пламен Андреев, Жереми Петрис, Келиан ван дер Каап, Цунами, Роналдо (84-Илиян Стефанов), Андриан Краев, Рикардиньо (63-Патрик-Габриел Галчев), Хосе Кордоба, Дарлан, Марин Петков (63-Асен Чандъров) и Асими Фадига.

Арда (Кърджали) и Левски завършиха наравно 0:0 в отложен мач от седмия кръг на българската футболна efbet Лига и запазиха позициите си в подножието на челната шестица.

Левски е пети с 27 точки от 15 двубоя, а Арда изостава с два пункта и е с мач по-малко.

Двата отбора бяха неефективни в нападение през първото полувреме, в което повечето атаки завършваха пред наказателните полета и точните удари липсваха.

Левски създаде първото положение в началото на второто полувреме, когато Марин Петков бе изведен по дясното крило и подаде по земя към точката за дузпа, където топката бе посрещната от Роналдо. Ударът на бразилеца бе блокиран и Рикардиньо стреля на добавка, но неговият шут бе отразен от Анатолий Господинов.

В 75-ата минута Левски застраши вратата на Арда чрез две резерви. Патрик-Габриел Галчев центрира на далечна греда и намери Асен Чандъров, чийто удар с глава обаче бе неточен и излезе в аут.

Левски създаде последното положение минута по-късно, но удар на Асими Фадига бе отразен от Господинов. Така мачът завърши наравно 0:0.

Към 14:18 на 24.07.2024 Новините от днес