site.btaКьолн надигра Борусия Мьонхенгладбах като домакин за първа победа за сезона в Бундеслигата

снимка: АП

Отборът на Кьолн постигна първа победа от началото на сезона в Бундеслигата след успех като домакин на Борусия Мьонхенгладбах с 3:1 в среща от осмия кръг. Кьолн заема 16-о място във временното класиране с 4 точки, докато Борусия Мьонхенгладбах остава също с една победа в актива си и е 12-и с 6 точки.

Флориан Кайнц отбеляза първите две попадения за домакините от дузпи в деветата и 76-ата минути. Тимо Хюберс удари греда за Кьолн в 14-ата минута, а в 22-ата Франк Онора пропусна добра възможност за Борусия Мьонхенгладбах.

Нико Елведи изравни за 1:1 след точен удар с глава за гостите в 63-ата минута, а крайното 3:1 оформи Лука Валдшмид със страхотно изпълнение в 90-ата минута.

Борусия Мьонхенгладбах остана с 10 човека на терена в 72-ата минута заради червения картон на Куадио Коне за нарушение.