site.btaБайер Леверкузен и Щутгарт продължават да трупат победи в Бундеслигата

Байер Леверкузен и Щутгарт продължават да трупат победи в Бундеслигата
Алехандро Грималдо вкара победния гол за Байер в мача с Волфсбург / снимка: АП

Байер Леверкузен постигна шестата си поредна победа във всички турнири, след като надделя с 2:1 при визитата си на Волфсбург в среща от осмия кръг на Бундеслигата.

Успехът осигури на футболистите на Шаби Алонсо първото място в класирането с 22 точки, като "аспирините" са един от трите отбора, които все още нямат загуба в германския елит този сезон.

На "Фолксваген Арена" Байер откри резултата в 13-ата минута чрез Жереми Фримпонг, но четири минути преди почивката домакините изравниха с гол на Максенс Лакроа.

През второто полувреме Байер притисна съперника си и показа, че в момента е по-класният отбор. Това доведе и до реализирането на втори гол, който бе дело на защитника Алехандро Грималдо в 62-рата минута.

Преднината на Байер в класирането обаче остава една точка, след като победа постигна и преследвачът Щутгарт. "Швабите" спечелиха с 3:0 при гостуването си на Унион Берлин и се наслаждават на най-добрия си старт от поне 15 години.

Головете за Щутгарт вкараха Серу Гираси през първото полувреме и Силас Мвумпа и Денис Ундав в последните десет минути на редовното време. За Гираси попадението беше 14-о в Бундеслигата този сезон и той води с шест пред втория Хари Кейн за голмайсторския приз.

Победата постигна и друг от претендентите за призовите места - РБ Лайпциг. Далеч от дома "биковете" спечелиха с 3:1 срещу Дармщад.

До средата на първото полувреме Лайпциг поведе с 2:0 с голове на Лоис Опенда и Емил Форсберг, но Тобиас Кемпе върна надеждите на домакините с гол от дузпа в 32-рата минута.

Точка на спора сложи отново Опенда, който в 72-рата минута се разписа за крайното 3:1.

С успеха Лайпциг събра 17 точки и заема пето място в класирането, колкото има и четвъртият Байерн, който по-късно днес гостува на Майнц.

В другите два мача от кръга този следобед Фрайбург победи с 2:1 след обрат Бохум като домакин, а Айнтрахт Франкфурт спечели с 3:1 при гостуването си на Хофенхайм, също след обрат.

Първенство на Германия по футбол, срещи от 8-ия кръг на Бундеслигата: Дармщад - РБ Лайпциг 1:3 Фрайбург - Бохум 2:1 Хофенхайм - Айнтрахт Франкфурт 1:3 Унион Берлин - Щутгарт 0:3 Волфсбург - Байер Леверкузен 1:2 по-късно днес: Майнц - Байерн Мюнхен неделя: Кьолн - Борусия Мьонхенгладбах Хайнденхайм - Аугсбург от петък: Борусия Дортмунд - Вердер Бремен 1:0 временно класиране: 1. Байер Леверкузен 8 7 1 0 25:7 22 точки 2. Щутгарт 8 7 0 1 25:8 21 3. Борусия Дортмунд 8 6 2 0 17:8 20 4. Байерн Мюнхен 7 5 2 0 23:6 17 5. РБ Лайпциг 8 5 2 1 19:7 17 6. Хофенхайм 8 5 0 3 17:14 15 7. Айнтрахт Франкфурт 8 3 4 1 9:6 13 8. Фрайбруг 8 4 1 3 9:14 13 9. Волфсбург 8 4 0 4 11:11 12 10. Хайденхайм 7 2 1 4 10:15 7 11. Дармщад 8 2 1 5 13:22 7 12. Борусия Мьонхенгл 7 1 3 3 13:16 6 13. Вердер Бремен 8 2 0 6 12:18 6 14. Унион Берлин 8 2 0 6 11:17 6 15. Аугсбург 7 1 2 4 10:17 5 16. Бохум 8 0 4 4 6:21 4 17. Майнц 7 0 2 5 6:19 2 18. Кьолн 7 0 1 6 4:14 1

Към 01:25 на 25.07.2024 Новините от днес