site.btaСомкиат Чантра ликува в Гран при на Япония от Световния шампионат по мотоциклетизъм в клас Moto2, Хауме Масия спечели в Moto3

снимка: АП

Сомкиат Чантра (Тайланд, IDEMITSU Honda Team Asia) спечели състезанието за Гран при на Япония, 14-и кръг от Световния шампионат по мотоциклетизъм в клас Moto2. Чантра затвърди доминацията си през уикенда, записвайки време 35:19.273 минути за първия си успех. Той остави зад себе си Ай Огура (Япония, IDEMITSU Honda Team Asia), който финишира на 1.353 секунда от победителя. Третата позиция зае лидерът в генералното класиране при пилотите Педро Акоста (Испания, Red Bull KTM Ajo) на 3.080 секунди от Сомкиат Чантра.

19-годишният Акоста води в генералното подреждане с 252 точки, увеличавайки аванса си пред завършилия 11-и днес Тони Арболино (Италия, Elf Marc VDS Racing Team), който има 202 и намиращият се на трето място Джейк Диксън (Великобритания, Inde GASGAS Aspar Team) със 159. Британецът зае четвъртото място в състезанието на пистата "Мотеги". С днешната си победа Чантра се изкачи на шеста позиция в класирането със 114 точки.

Хауме Масия (Испания, Leopard Racing) постигна втора поредна победа и общо трета за сезона след като бе най-бърз в надпреварата за Гран при на Япония в клас Moto3. Испанецът стартира първи и финишира за 33:30.018 минути и излезе еднолично начело в генералното класиране при пилотите със 199 точки.

Втори остана Аюми Сасаки (Япония, Liqui Moly Husqvarna Intact GP) на 1.546 секунди от Масия, след като спечели битката за втората позиция с Даниел Олгадо (Испания, Red Bull KTM Tech3), заел третото място с изоставане от 1.602 секунди.

В генералното подреждане лидерът Хауме Масия е следван от Сасаки и Олгадо, които имат съответно 193 и 190 точки.

Следващият, 15-и кръг от Световния шампионат по мотоциклетизъм ще се проведе в Индонезия в периода 13-15 октомври. До края на сезона остават общо шест кръга.

Към 01:30 на 27.07.2024 Новините от днес