site.btaОсем българи взеха участие на Европейското първенство по плажен тенис в Крит

Осем българи взеха участие на Европейското първенство по плажен тенис в Крит
снимка: Българска федерация по тенис

Осем българи взеха участие на Европейското първенство по плажен тенис в Картерос Бийч, Крит (Гърция). България беше представена при мъжете от Стефан Пенков, Пламен Фотев, Николай Зиколов и Александър Велев, а при жените от Карина Димова, Дияна Митева, Калина Петкова и Катерина Генова. Капитан на тима бе Георги Оцетаров.

На двойки при мъжете Пламен Фотев и Стефан Пенков започнаха с победа над Тумджо/Тумджо (Естония) с 6:2, 6:2. На осминафиналите Фотев и Пенков загубиха драматично с 4:6, 7:5, 8-10 от шестите поставени нидерландци Ертнер/Антинк.

Николай Зиколов и Александър Велев претърпяха поражение в първия кръг в много оспорван мач от Аренс/Нотер от Германия с 3:6, 6:3, 8-10. Последва победа на българите с 6:3, 6:1 над Щаудахер/Валсбергер от Белгия, а на четвъртфиналите те загубиха с 6:7(5), 2:6 от Адив/Тал от Израел.

При жените Карина Димова и Диана Митева започнаха с убедителна победа над Сака/Симоу от Гърция с 6:0, 6:1, а на осминафиналите отстъпиха пред вторите в схемата италианки Диана/Нобиле с 4:6, 0:6.

Калина Петкова и Катерина Генова загубиха с 3:6, 0:6 от осмите поставени Куна/Таварес от Португалия. По-късно двете отстъпиха с 4:6, 6:3, 7-10 пред Ганс/Пелег от Израел.

В турнира на смесени двойки Карина Димова и Николай Зиколов допуснаха поражение от Хоогендам/Грот от Нидерландия с 5:7, 1:6.

Диана Митева и Стефан Пенков се отказаха при резултат 2:1 в първия сет срещу Маел/Джунг от Естония. Причината за отказа е вирусно заболяване на Митева, съобщиха от Българската федерация по тенис.

Към 01:27 на 27.07.2024 Новините от днес