site.btaБрест победи като гост Реймс и излеза на 2-о място във френското първенство, първи успех през годината за Нант

снимка: АП

Отборът на Брест направи пълен обрат при гостуването си на Реймс в 5-ия кръг на френската Лига 1 и след 0:1 до почивката триумфира с 2:1. С тези три точки бретонците събраха 10 точки и се изкачиха на 2-о място в класирането, само на точка зад Монако.

Амир Ричардсън изведе Реймс напред в 18-ата минута. Но гостите от Брест обърнаха развоя  благодарение на Maхди Камара в 4-ата минута на второто полувреме и на Пиер Лис-Мелу шест минути по-късно.

Макар и да изостанаха преди почивката с гол пасив, гостите имаха рпинос за една динамична първа част. Реймс излезе напред благодарение на красива комбинация от свободен удар. Теди Теума, който сам беше спечелил фаула, намери главата на Кейто Накамура оттам той свали топката в краката на Амир Ричардсън, който останал сам на на далечната греда откри.

Но Мехди Камара изравни с мощен удар началото на второто полувреме   , а след него и капитанът Лис-Мелу със самостоятелен пробив вкара за 1:2. До края на мача имаше положения и за двата отбора, но вратарят Бизо спаси точките за Брест с чудесни намеси в 69-ата и 79-ата минути.

Тимът на Нант се пробуди и спечели с 1:0 при гостуването на Клермон. Мойзес Симон вкара единствения гол в 48-ата минута и остави домакините в зоната на изпадащите само с 1 точка. За канарчетата от Нант това беше първи успех през сезона.

Първенство на Франция, срещи от 5-ия кръг в Лига 1:
Лориен - Монако      - 2:2 Страсбург - Монпелие - 2:2 Клермон - Нант      - 0:1 Реймс - Брест - 1:2 по-късно днес: Олимпик Марсилия - Тулуза Олимпик Лион - Льо Авър от събота: Рен - Лил              - 2:2 Ланс – Метц            – 0:1 от петък: Пари Сен Жермен - Ница - 2:3  временно класиране:   1. Монако          5  3  2  0  15:7    11 точки 2. Брест           5  3  1  1   7:6    10   3. Ница            5  2  3  0   7:4    9   4. Пари Сен Жермен 5  2  2  1  10:6    8   5. Марсилия        4  2  2  0   7:4    8   6. Лил             5  2  2  1   7:7    8   7. Метц            5  2  2  1   7:9    8   8. Рен             5  1  4  0   10:6   7   9. Реймс           5  2  1  2   9:7    7  10. Страсбург       5  2  1  2   6:8    7  11. Лориен          5  1  3  1   7:7    6  12. Льо Авър        4  1  2  1   8:6    5  13. Монпелие        5  1  2  2   9:9    5  14. Тулуза          4  1  2  1   5:6    5  15. Нант            5  1  2  2   6:8    5  16. Клермон         5  0  1  5   4:10   1   17. Ланс            5  0  1  4   4:11   1  18. Олимпик Лион    4  0  1  3   3:10   1

Към 12:30 на 24.07.2024 Новините от днес