site.btaУелс запази шансове за европейското първенство след победа в Латвия

Уелс запази шансове за европейското първенство след победа в Латвия
Дейвди Брукс оформи победата на Уелс над Латвия / снимка: АП

Участникът в елиминационната фаза на последните две европейски първенства по футбол Уелс запази живи надеждите си за класиране на трети пореден шампионат на "Стария континент".

В среща от квалификационна група "D" "драконите" победиха като гости Латвия с 2:0. По този начин Уелс събра 7 точки в класирането от пет изиграни мача и заема четвърто място, но изостава само с три точки от лидерите Хърватия и Турция. Латвия остава на дъното без спечелена точка и дори без теоретични шансове за класиране на шампионата в Германия догодина.

Двубоят на стадион "Сконто" в Рига бе доста динамичен и с достатъчно възможности за гол и пред двата отбора. По-опитният тим на Уелс обаче успя да наложи волята си.

Гостите поведоха в 29-ата минута от дузпа, реализирана от Аарън Рамзи. Наказателният удар бе свирен заради нарушение на Каспарс Дубра.

През второто полувреме Уелс продължи да натиска и тимът стигна до заслужен втори гол. Той падна в добавеното време, когато точен бе Дейвид Брукс.

Срещи от квалификациите за Европейското първенство по футбол през 2024 година: група D: Армения – Хърватия 0:1 Латвия - Уелс 0:2 временно класиране: 1. Хърватия 4 3 1 0 9:1 10 точки 2. Турция 5 3 1 1 8:6 10 3. Армения 5 2 1 2 8:7 7 4. Уелс 5 2 1 2 6:7 7 5. Латвия 5 0 0 5 3:13 0

Към 19:21 на 25.07.2024 Новините от днес