site.btaПедро Акоста записа убедителна победа в клас Moto2 в Мизано

Педро Акоста записа убедителна победа в клас Moto2 в Мизано
Снимка: АП

Педро Акоста (Испания, Red Bull KTM Ajo) спечели в доминиращ стил състезанието в клас Moto2 от световния шампионат по мотоциклетизъм в Мизано Адриатико и увеличи преднината си на върха в класирането.

Акоста направи силен старт, зае първо място в стартовата обиколка и остави зад себе си Селестино Виети (Италия, Fantic Racing) и Арин Канет (Испания, Pons Wegow Los40). Тримата се откъснаха от останалите и Канет набра скорост за атака на втората позиция, но испанецът катастрофира в завой номер 14 на 15-ата обиколка. В крайна сметка неговото място на подиума зае Алонсо Лопес (Испания, CAG SpeedUp).

Акоста спечели с комфортните 6.305 секунди пред Виети, а Лопес изостана с 0.989.

Испанският пилот на Ред Бул е категоричен лидер в класирането с 211 точки и 34 пред Тони Арболино (Италия, Elf Marc VDS Racing Team), който зае четвъртото място на писта "Марко Симончели".

Трети в подреждането при пилотите е Джейк Диксън (Великобритания, Inde GASGAS Aspar Team), който днес бе едва 12-и.

Към 20:28 на 24.07.2024 Новините от днес