site.btaЕл Джемили вкара два гола при разгром на Левски срещу Локомотив 1929 (София), Уелтън записа две асистенции

Бразилецът подаде за първите два гола, дело на Андриан Краев и Ел Джемили / Снимка: Цветомир Петров, БТА.

Първенство на България по футбол, мач от третия кръг на efbet Лига между отборите на Левски и Локомотив 1929 (София):

Левски - Локомотив 1929 (София) - 6:0 (2:0)
голмайстори: 1:0 Андриан Краев 20, 2:0 Джавад Ел Джемили 38, 3:0 Джавад Ел Джемили 51, 4:0 Марин Петков 65, 5:0 Роналдо 72, 6:0 Илиян Стефанов 80
стадион: "Георги Аспарухов", София
главен съдия: Драгомир Драганов
жълти картони: Илиян Стефанов (Левски).
състав на Левски: Пламен Андреев, Жереми Петрис (68-Патрик-Габриел Галчев), Цунами, Роналдо, Андриан Краев, Джавад Ел Джемили, Уелтън, Асен Митков, Хосе Кордоба, Кристиан Димитров (46-Кристиан Димитров) и Асими Фадига (68-Илиян Стефанов).
състав на Локомотив: Бабукар Гайе, Алан Диас (76-Лука Иванов), Бруно Франко, Диме Димов, Даниел Ками, Красимир Милошев, Ивайло Найденов (69-Галин Минков), Красимир Станоев, Валентин Николов (69-Теодор Иванов), Димитър Митков (46-Калоян Кръстев) и Карлос Франса.

Джавад Ел Джемили вкара два гола във втори пореден кръг, а Уелтън записа две асистенции за изразителна победа на Левски с 6:0 срещу Локомотив 1929 (София) на стадион "Георги Аспарухов" в мач от българската футболна efbet Лига.

След три кръга и един европейски мач Уелтън има гол и три асистенции за "сините", а Ел Джемили е с четири попадения.

Левски излезе без чист нападател при отсъствието на Рикардиньо, който получи лека травма в миналия кръг срещу Ботев (Пловдив) и бе титуляр срещу македонския Шкупи. "Сините" обаче доминираха тотално срещу Локо и вкараха два гола още през първото полувреме.

В 20-ата минута домакините изпълниха бързо ъглов удар към непокрития край наказателното поле Уелтън, който направи остро центриране към трима свободни играчи. Капитанът Андриан Краев стигна първи до топката и я изпрати във вратата с глава.

Домакините увеличиха преднината си в 38-та минута с третото попадение в последните два шампионатни мача на Джавад Ел Демили. Офанзивният халф на "сините" получи подаване от Уелтън и се освободи зад защитата, след което преодоля Бабукар Гайе за втори път.

Левски направи още два пропуска през първата част, завършила при резултат 2:0. В началото на мача Роналдо получи пас по конец от Ел Джемили зад защитата, но овладяването на бразилеца бе лошо. В края на полувремето пък Уелтън напредна по лявото крило и изпрати неточен изстрел.

Головата серия на Ел Джемили продължи шест минути след почивката. Роналдо центрира отдясно и топката попадна в испанеца, който този път се разписа с много късмет. Неговият удар бе блокиран от Алан Диас, но топката се върна към играча на Левски, удари го в коляното и влетя за трети път в мрежата на гостите.

Следващото положение не закъсня и в него отново участници бяха Уелтън и Ел Джемили. Бразилецът проби по крилото и стигна до аутлинията, след което центрира и рикошет изпрати топката на волето на испанеца. Неговият удар обаче бе неточен.

Николай Костов извади Уелтън от игра след тази ситуация и на негово място влезе Марин Петков, който скоро след смяната увенча юбилейния си стотен мач за родния клуб с гол. Започналият от първата минута Асими Фадига атакува отляво и изчака включване на Цунами зад защитата. Бразилецът получи топката на скорост и подаде по тревата за Петков, който бе точен от десетина метра за 4:0.

В 72-та минута Локо подари на Левски пети гол. Загубена топка от нападението в синьо стигна до краката на вратаря Бабукар Гайе, който се забави с паса към съотборник и тя му бе отнета от Роналдо. Бразилецът не сгреши на празната врата за 5:0.

Левски вкара шести гол десет минути преди края, когато точен бе и Илиян Стефанов, а две в следващата атака Локо пропусна единственото си чисто положение. Карлос Франса получи топката зад гърба на защитата и се озова очи в очи с Пламен Андреев, но ударът на нападателя се отклони от дясната греда.

С победата Левски се изравни на второто място в класирането с ЦСКА 1948 и Берое, като и трите отбора имат по шест точки. Лидер със седем точки е варненският Черно море, който откри кръга с победа над Крумовград. Локомотив пък е с три точки след три мача.

Към 02:30 на 25.07.2024 Новините от днес