site.btaПърви български магазин-шоурум ще бъде открит на 29 април в сърцето на съвременен Китай - Шанхай
BOBSTH 15:32:31 12-04-2016
RM1533BO.027
Благоевград - Българо-китайска търговско-промишлена палата
Първи български магазин-шоурум ще бъде открит на 29 април в сърцето на съвременен Китай - Шанхай
Благоевград, 12 април /Емил Михайлов, БТА/
Първи български магазин-шоурум ще бъде открит на 29 април в сърцето на съвременен Китай - Шанхай. Това съобщи на пресконференция днес в Благоевград председателят на Българо-китайската търговско-промишлена палата /БКТПП/ Лъчезар Динев. Той бе сред участниците в състоялата се след това първа среща-семинар на БКТПП с бизнеса в община Благоевград на тема "Как да правим успешен бизнес с Китай? Практически съвети и възможности за ефективно сътрудничество".
До началото на септември плановете са за откриване на още няколко магазина в градовете Нандзин, Суджоу, Ханджоу и Нингбо, а до края на 2016 г. откриване на магазини-шоурумии и в Пекин, Гуанджоу и Шенджен, съобщиха от Българо-китайската търговско-промишлена палата. Една от основните цели на проекта, освен генериране на приходи за участващите български фирми, е най-вече популяризирането на бранда "България", посочи Лъчезар Динев. В него може да участва всяка фирма, която желае да стъпи на китайския пазар със своите стоки и услуги, отговарящи на националните и международните стандарти. В магазина-шоурум засега ще бъдат представяни храни и напитки, козметични продукти, услуги в сферата на туризма и образованието, финансово-административни и инвестиционни услуги. Това начинание, по думите на Динев, е идеалната платформа за всяка фирма, желаеща да продава в Китай и да тества пазара по достъпен и икономически изгоден начин. Магазинът в Шанхай ще бъде разположен в Touch Mall, посещаван ежедневно от над 100 000 души, на място, където се пресичат три линии на метрото.
Реалностите и възможностите за бизнес с Китай на фирмите от Благоевград и района бяха представени на състоялата се днес среща-семинар. Присъстващите бяха запознати със специфичните особености на китайския пазар, възможностите за установяване на ефективни форми на сътрудничество между китайски и български фирми, за сертифициране и регистриране на търговски марки в Китай, за навлизане и позициониране на китайския пазар. Те получиха също практически съвети, запознаха се с добри практики, с възможностите за привличане на китайски инвеститори, за експорт на продукция, за участие в международни специализирани изложби и панаири в Китай.
Китай, както бе подчертано по време на срещата, е най-големият търговски партньор на България в Азия, търговските отношения са белязани от постоянен ръст, но потенциалът е много по-голям от това, което се осъществява в момента.
/РУМ/
news.modal.header
news.modal.text