site.btaБлизо 3500 фирми са подали декларации в НАП - Добрич
BOBSTH 10:26:01 08-03-2017
PP1023BO.010
Добрич - НАП - фирми
Близо 3500 фирми са подали
декларации
в НАП - Добрич
Добрич, 8 март /Юлияна Христова, БТА/
Близо 3500 фирми вече са подали декларации в НАП - Добрич, за изминалата 2016 година, съобщават от местната приходна администрация. Над 80 на сто от декларациите за облагане с корпоративен данък са постъпили по електронен път.
Фирмите, които подават декларациите си по електронен път, ползват 1 на сто отстъпка от дължимия корпоративен данък - но не повече от 1000 лева, посочва Красимир Павлов, старши експерт в звено "Комуникации". Павлов допълва, че отстъпката се ползва само ако и данъкът е внесен до крайния срок за подаване на декларацията - 31 март.
От местния офис на агенцията напомнят, че и фирмите, които не са имали дейност през миналата година и не са отчели приходи или разходи, са длъжни да подават годишна декларация за облагане с корпоративен данък. Минималната глоба за неподаване на декларация е 500 лева за юридическо лице и 200 лева за управителя на фирмата.
/ПП/
news.modal.header
news.modal.text