site.btaБургаската опера гостува в Търговище с "Лелята на Чарли"
BOBSTH 12:14:31 17-04-2017
IS1214BO.017
Търговище - опера - гостуване
Бургаската опера гостува в Търговище с "Лелята на Чарли"
Търговище, 17 април /Боряна Димитрова, БТА/
Бургаската опера гостува в Търговище с "Лелята на Чарли" на 28 април, съобщават от Драматичния театър в областния град.
Спектакълът е смесица от английски хумор, руска музика и "за разкош" - една леля от Бразилия. Джаз, латино и класика допълват сюжета и правят пиесата още по-забавна, добавят от културната институция.
В ролите са актьорите Мариан Бачев, Николай Априлов, Борис Тасков, Симеон Симеонов, Галина Костадинова, Яница Нешева, Ивайло Йовчев, Мария Клинчева, Кремена Костова и Милен Денев. Режисьор е Николай Априлов, а диригент Красимир Къшев,
Фарсът на Томс Брандън "Лелята на Чарли" е с над 1500 представления и последващи продукции по целия свят. След премиерата на оригинала в Лондон през 1892 г. руският композитор Оскар Фелцман го превръща в мюзикъл през 1973 г.
В България мюзикълът "Лелята на Чарли" става популярен, благодарение на комедийния талант и впечатляващата игра на оперетния артист Видин Даскалов, се посочва в съобщението на театра в Търговище.
/ИС/
news.modal.header
news.modal.text