site.btaСпортни събития за деца се проведоха в рамките на „Босилеградско спортно лято 2024“

Снимка: Личен Facebook архив на Елизабета Асенова

В рамките на тазгодишното „Босилеградско спортно лято 2024“, което е изпълнено с множество спортни активности и състезания, се проведоха и крос за деца от предучилищна възраст и начален етап на образование и състезание, вдъхновено от играта „Между два огъня“.

Босилеградското спортно лято 2024 продължава да радва любителите на спортните надпревари. Тези дни на стадион „Пескара“ в Босилеград се състоя крос, в който малките състезатели показаха своите умения и упоритост. При децата в предучилищна възраст най-бързи сред момчетата бяха Андрей Асенов, Вукашин Миланов и Никола Стоянов. При момичетата победителка стана Зорана Новков, следвана от Дуня Петров. В категорията на учениците от 1 и 2 клас победителите при момчетата бяха Петър Пенев, Стефан Илиев и Марко Стоянчов, а при момичетата – Стефани Василев, Ивона Манасъкова и Милица Гергинов. В следващата категория на учениците от 3 и 4 клас първите три места заеха Лука Петков, Максим Анастасов и Лука Илиев, докато при момичетата призьори бяха Яна Митов, Лена Стоянчов и Бояна Пенева.

Треньорът на босилеградслият Клуб по лека атлетика „Младост“, Елизабета Асенова, връчи купите и медалите на най-добре представилите се участници. Наградите бяха осигурени от Община Босилеград и Спортното дружество към общината.

По същото време спортната зала на Основно училище „Г. Димитров“ беше домакин на състезание, вдъхновено от традиционната игра „Между два огъня“. В оспорваната надпревара на първо място се класира отбора „Другари“, второ място зае „Един за всички“, а трето място – „Нова Галаксия“. И в това състезание наградите бяха връчени от Елизабета Асенова, а победителите получиха грамоти, купи и медали.

До края на лятната ваканция дейностите, част от инициативата „Босилеградско спортно лято 2024“ е планирано да продължат с турнири по волейбол, баскетбол, тенис и шах.