site.btaБългарин води в квалификации за германския национален шампионат по спортна табла

Калин Стефанов (вдясно) срещу Андре Тадушевски. Снимка: Микаел Гьотл

Българинът Калин Стефанов води в годишната ранглиста на турнирната серия „Улм оупън“, която дава право за класиране в националния шампионат по спортна табла на Германия. За шампионата се класират първите двама в ранглистата.

След три изиграни турнира, последният от които през изминалия уикенд, 20-годишният състезател, известен с прозвището си Калинаторът, е натрупал 142 точки и води с 21 пред втория Марк Хайденфелд и с 42 пред третия Андре Тадушевски. От серията трябва да се изиграят още три турнира.

След 21 изиграни мача Стефанов е реализирал общо 16 победи. И в трите турнира той е достигал винаги до полуфиналната фаза, завършвайки съответно на второ, първо и четвърто място.

В началото на май Калинаторът спечели престижния международен турнир в Женева, а преди това стана и световен юношески вицешампион.