site.btaЗа всекидневието на българите по време на Османската империя учиха деца от училище „Д-р Петър Берон“ в Рединг
За всекидневието на българите по време на Османската империя учиха деца от Българското училище „Д-р Петър Берон“ в Рединг в час по история. Това съобщиха от просветното средище в своята Фейсбук страница.
Учениците от пети до седми клас заедно с преподавателката госпожа Миланова съпоставиха периодите Възраждане и Ренесанс, става ясно още от публикацията.
„Предстои да започнем изучаването на Българското възраждане. Много добър урок се получи, защото учениците не спираха да задават въпроси и така засегнахме именно темите и отговорите, които ги интересуват. Изгледахме кратък филм с интересни факти за Рилския манастир“, разказаха от учебното заведение.
Възпитаниците на училището представиха и своите домашни работи, които им бяха дадени по време на последния урок по география.
„Те показаха, че най-силно впечатление им е направила Потопената църква при язовир Жребчево. За следващия ни урок по география всеки ще има шанс да си избере място или обект, които да разгледаме с очила за виртуална реалност", добавят от училището.
Българското училище „Д-р Петър Берон“ в Рединг, Великобритания, е включено в списъка на българските неделни училища в чужбина на Министерството на образованието и науката на България и има право да издава легитимни удостоверения.
Обучението в него се провежда в присъствена, хибридна и дистанционна форма. Преподаваните предмети са български език и литература, история и цивилизации и география и икономика на България. Извънкласните занимания включват кръжок за опознаване и запазване на българските традиции, обичаи и култура, изобразително изкуство и изработване на изделия от бита на българите, народни песни и танци.
От началото на тази календарна година просветното средище издава и училищен вестник „Беронче“.
/ИКВ/
В допълнение
Избиране на снимки
Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане. Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.
Изтегляне на снимки
Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите
news.modal.header
news.modal.text