site.btaЛекоатлет - ветеран от Ардино спечели трето място на крос в Бурса

Лекоатлет - ветеран от Ардино спечели трето място на крос в Бурса

Лекоатлетът - ветеран от Ардино Фикри Хашал взе участие в 88-ото "Голямо бягане на Ататюрк" в турския град Бурса и спечели трето място в своята възрастова група, съобщиха от общината. Кросът бе по повод 104-ата годишнина от пристигането на създателя на Република Турция Мустафа Кемал Ататюрк в Анкара.

Хашал, инженер-геодезист по професия, се състезаваше от името на община Ардино във възрастовата група 65-69 години. В надпреварата взеха участие повече от 500 състезатели. Победител стана 66-годишният Харун Караагач, на второ място се нареди 67-годишният Хасан Къран. Организатор на спортната проява бе турската федерация по лека атлетика.

"Конкуренцията беше много голяма. Доволен съм от представянето си и най-вече от това, че успях да участвам в състезанието. Сега съм на 69 години и се надявам живот и здраве да бягам до 99-годишна възраст", каза Хашал, цитиран от общинския пресцентър. Той е постоянен участник в състезанията за дълги разстояния и полумаратони в България и Турция.