site.btaАнтоанета Костадинова и Кирил Киров завършиха на 12-о място в смесената отборна надпревара на олимпийския турнир по спортна стрелба

Антоанета Костадинова и Кирил Милов завършиха на 12-и в свесаната отборна олимпийска надпревара по стопрта стрелба на 10 метра пистолет. снимка: AP/Manish Swarup)

Антоанета Костадинова и Кирил Киров завършиха на 12-о място в смесената отборна надпревара на олимпийския турнир по спортна стрелба в Шатору.

Българите събраха 574 точки в квалификациите, като Костадинова постигна 288, а Киров добави 286. Те имаха възможност за значително по-предно класиране, но във втората от трите си серии направиха направиха съответно 93 и 94 точки, което натежа.

Така Костадинова и Милев останаха на 5 точки от четвъртото място, което дава право за участие в мача за бронзовите медали. В надпреварата участваха 17 дуета.

На финала утре се класира втория турски отбор в състав Севал Тархан и Юсуф Дикеч, които бяха най-добри в пресявките с изравнен олимпийски рекорд за квалификации от 582 точки. С точка по-малко за златото ще стрелят сърбите Зорана Арунович и Дамир Микец.

За бронза ще спорят индийците Ману Бакер и Сарабджот Синг срещу южнокорейците Йе Джин О и Унхо Ли.

Костадинова, която спечели сребро в индивидуалната надпревара на 10 метра пистолет в Токио 2020, има още едно участие до края на Олимпиадата в Париж на 25 метра пистолет на 2 август.

Милев и Костадинов завършиха на 16-а позиция в индивидуалните състезания на 10 метра пистолет във френската столица.