site.btaБългарски състезатели заеха призови места в състезанието "Охрид бяга 2024"

Български състезатели заеха призови места в състезанието "Охрид бяга 2024"
Снимка: Генералното консулство на България в Битоля

Български състезатели спечелиха призови места в осмото издание на "Охрид бяга", което се проведе днес в града на Охридското езеро, съобщиха за БТА от Генералното консулство на страната ни в Битоля.

Мирослав Спасов от Атлет Мездра зае първо място в дисциплината 5 км, Михаил Вълковски от Нови пазар и Николай Николов от Локомотив Дряново са съответно втори и трети място в полумаратона на 21 км. Весела Панчева от клуб Левски 2016 завърши на трета позиция в дисциплината 5 км по време на надпреварата.

Победителите, както и всички останали над 20  български спортисти от спортни клубове от София, Дупница, Мездра, Нови пазар, Дряново и други, водени от Антон Бонов от Българска федерация лека атлетика, бяха поздравени от Генералния консул на България в Битоля Николай Димитров.

В състезанието тази година за участие са записани рекордните 2200 атлети от 31 държави, а гост на състезанието беше и президентът на Република Северна Македония Гордана Силяновска-Давкова.

Към 19:26 на 10.07.2024 Новините от днес