site.btaГоворителката на Тръмп заяви, че той е готов да се срещне със Зеленски и Путин в Турция


Вашингтон,
02.06.2025 21:00
(БТА)
Етикети
Президентът на САЩ Доналд Тръмп остава готов да пътува към Турция за среща с украинския президент Володимир Зеленски и руския президент Владимир Путин, заяви неговата говорителка Карълайн Левит, цитирана от Франс Прес.
Американският президент „вече каза, че е готов, ако това се наложи, но той иска тези двама лидери и двете страни да се съберат около масата за преговори“, каза говорителката пред журналисти, след като турският държавен глава Реджеп Тайип Ердоган отново предложи подобна среща на върха след края на днешните преговори между руска и украинска делегация в Истанбул.
/ГГ/
Свързани новини
Началникът на кабинета на украинския президент Андрий Ермак заяви днес, че Русия не иска прекратяване на огъня и че са необходими нови санкции, за да бъде принудена тя да поиска мир, предаде Ройтерс.
02.06.2025 20:24
Русия и Украйна се споразумяха за нова размяна на военнопленници и връщане на тела на убити войници
Русия и Украйна обявиха, че са се споразумели на днешните мирни преговори да разменят още военнопленници и да върнат телата на общо 12 000 убити войници, предаде Ройтерс. Воюващите страни разговаряха в продължение на по-малко от час в Истанбул на втора подобна среща от март 2022 г.
02.06.2025 19:51
Восъчна фигура на президента на Франция Макрон беше открадната от парижкия музей "Гревен", за да се появи пред сградата на посолството на Русия в Париж
Восъчна фигура на президента на Франция Еманюел Макрон беше открадната от музея „Гревен“ на восъчните фигури в Париж от активисти на екологичното движение „Грийнпийс“, които после я поставиха пред сградата на посолството на Русия във френската
02.06.2025 19:35
Руски дрон порази медицински автомобил в Херсон, като уби шофьора и рани двама медици, твърди местната военна администрация
Руски дрон атакува медицински автомобил в Херсон, при което шофьорът загина, а двама медици бяха ранени, заяви областната военна администрация, цитирана от Укринформ.
02.06.2025 19:10
Зеленски каза, че е обсъдил с полския си колега Анджей Дуда двустранните отношения, натиска срещу Русия и икономически проекти
Основните теми на срещата между украинския президент Володимир Зеленски и полския му колега Анджей Дуда във Вилнюс са включвали двустранните отношения, натиска срещу Русия и икономически проекти, предаде Укринформ, като се позова на публикация на президента в „Телеграм“.
02.06.2025 18:35
Генералният секретар на НАТО призова за увеличаване на националните бюджети за отбрана
Генералният секретар на НАТО Марк Рюте призова за значително увеличаване на разходите за отбрана предвид геополитическата конфронтация с Русия, предаде ДПА.
„Трябва да сме готови да увеличим разходите значително над двата процента, с които сме
02.06.2025 18:32
Европа и САЩ трябва да продължат да оказват натиск върху Путин, каза германският външен министър
Европа и Съединените щати трябва да продължат да оказват натиск върху руския президент Владимир Путин, заяви днес германският външен министър Йохан Вадефул след среща с американския сенатор Линдзи Греъм в Берлин, предаде ДПА.
02.06.2025 18:27
Ердоган: Най-голямото ми желание е да събера Путин и Зеленски на едно място
Турският президент Реджеп Тайип Ердоган изрази желанието си за провеждане на среща между руският президент Владимир Путин и украинския президент Володимир Зеленски, като не изключи възможността към нея да се присъедини и американския президент Доналд Тръмп, предаде Анадолската агенция.
02.06.2025 18:11
Зеленски обяви нови отбранителни пакети след срещата на върха във Вилнюс
Президентът на Украйна Володимир Зеленски заяви, че по време на днешната среща на върха на Букурещката деветка и Северните страни са били взети решения за отпускане на нови пакети с помощи за Украйна, предаде Укринформ, като се позова на изказване
02.06.2025 17:28
Русия и Украйна се договориха да си разменят всички тежко болни военнопленници на възраст под 25 г., заяви украинският министър на отбраната
Украинският министър на отбраната Рустем Умеров заяви след края на втория кръг от преговорите с Русия в Истанбул, че двете страни са се договорили да си разменят всички тежко болни военнопленници и тези на възраст под 25 г., предаде Ройтерс. Умеров, който
02.06.2025 16:40
Прекратяване на огъня, продължаване на размяната на военнопленници и подготовка на лидерска среща са целите на днешните преговори между Русия и Украйна, каза турският външен министър
Русия и Украйна трябва да обсъдят условията и възможностите за прекратяване на огъня, както и да продължат със стъпките по размяната на военнопленници на днешните преговори в Истанбул, заяви външният министър на Турция Хакан Фидан преди началото на срещата между представители на украинската и руската делегация, съобщи Анадолската агенция.
02.06.2025 16:19
ТАСС: Преговорите между Русия и Украйна завършиха
Вторият кръг от преките преговори между руската и украинската делегации в Истанбул завърши, предаде ТАСС. Срещата е продължила малко повече от един час.
02.06.2025 16:10
Зеленски: Русия не може да има право на вето върху решенията на НАТО
На предстоящата среща на върха на НАТО през юни е изключително важно да се потвърди, че Алиансът остава силен и че Европа няма да изостави собствената си сигурност, заяви президентът на Украйна Володимир Зеленски по време на встъпителните си думи на срещата на върха на лидерите на страните от източния и северния фланг на НАТО във Вилнюс, съобщи Укринформ.
02.06.2025 15:25
Русия и Украйна започнаха в Истанбул нови мирни преговори, след като Киев удари руски стратегически бомбардировачи
Украинското министерство на отбраната съобщи, че в двореца "Чъраан" в Истанбул "започват мирните преговори" с Русия, без да има признаци, че са по-близо до споразумение, ден след като Киев удари някои от стратегическите бомбардировачи на Москва, способни да носят ядрено оръжие, предаде Ройтерс.
02.06.2025 14:53
Украйна е принудена да избира кои райони да брани с "Пейтриът" на фона на комбинирани руски атаки, каза Институтът за изследване на войната
Комбинираните атаки на Русия принуждават Украйна да взема трудни решения кои райони да защитава с ограничения брой системи за противовъздушна отбрана "Пейтриът", отбеляза мозъчният тръст Институт за изследване на войната (ИИВ), цитиран от Укринформ.
02.06.2025 13:43
Берлин: Германското правителство не е било информирано за нападението с украински дронове срещу Русия
Германското правителство не е било информирано предварително за атаката с украински дронове, нанесли удари по цели дълбоко в Русия, заяви говорител на правителството в Берлин, предаде Ройтерс.
02.06.2025 13:32
Германският канцлер Фридрих Мерц ще настоява за справедливо прекратяване на огъня в Украйна по време на посещението си в САЩ, съобщи Берлин
Германският канцлер Фридрих Мерц ще настоява за "справедливо прекратяване на огъня" в Украйна по време на първата си лична среща в четвъртък с президента на САЩ Доналд Тръмп във Вашингтон, предаде Ройтерс, позовавайки се на говорител на германското правителство.
02.06.2025 13:29
Украйна е готова на важни стъпки, за да постигне мир, заяви член на украинската делегация, като подкани Москва да не повтаря ултиматумите си
Украйна е готова да предприеме "важни стъпки към мира" на преговорите, които се очаква да се проведат днес в двореца "Чъраан" в Истанбул, заяви източник от украинската делегация, цитиран от Франс прес, като призова Москва да не "повтаря същите
02.06.2025 13:08
Руската делегация пристигна в двореца "Чъраан" в Истанбул за преговори с Украйна, предаде РИА Новости
Руска делегация, предвождана от съветникa на руския президент Владимир Путин Владимир Медински, днес пристигна в двореца "Чъраан" в Истанбул за преговорите с Украйна, предаде Ройтерс, позовавайки се на руската новинарска агенция РИА Новости.
02.06.2025 12:59
Украинската делегация се срещна с европейски представители преди преговорите в Истанбул
Членове на украинската делегация се срещнаха днес в Истанбул с представители на европейски страни, съюзнички на Киев - Италия, Германия и Великобритания, предаде Франс прес.
Срещата се състоя преди началото на преговорите в двореца "Чъраан", които
02.06.2025 12:31
Във Вилнюс се събират европейски лидери плюс Зеленски и Рюте, ще обсъждат отбраната
Вилнюс е домакин на среща на върха на Букурещката деветка (Б9)и скандинавските страни, на която ще бъде поставен акцент върху финансирането на отбраната и подкрепата за Украйна, съобщи Литовската национална телевизия (ЛТН).
В Б9 членуват България,
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина