site.btaКарлос Алкарас победи Стефанос Циципас и си осигури мач с Новак Джокович на полуфиналите на "Ролан Гарос"

снимка: АП

Водачът в световната ранглиста по тенис Карлос Алкарас се класира за първи път за полуфиналите на Откритото първенство на Франция.

Испанецът победи номер 5 Стефанос Циципас (Гърция) с 6:2, 6:1, 7:6(5) за 2:12 часа.

Алкарас игра невероятен тенис и доминираше изцяло срещу своя съперник, който успя да му се противопостави до известна степен само в третия сет.

"Мисля, че нивото ми става все по-добро всеки път, когато побеждавам. Днес играх наистина добре. Бих казал, че това е един от най-добрите мачове в кариерата ми", каза той след успеха.

20-годишният испанец ще се изправи срещу третия поставен Новак Джокович във вълнуващ полуфинал в петък. Алкарас преследва втора титла от Големия шлем, след като спечели Откритото първенство на САЩ през миналата година, а сръбският ветеран е на път да постави нов рекорд с 23-и трофей от Шлема.

"Този мач е това, което всички искат да гледат и това ще бъде наистина добър двубой. Ако искаш да си най-добрият, трябва да победиш най-добрите, а Джокович е един от най-добрите играчи в света", каза Алкарас за петъчния полуфинал.

Испанецът направи пет пробива и загуби само три гейма в първите два сета срещу Циципас. В третата част той взе аванс от 4:1, след което пропиля три мачбола в осмия и в десетия гейм. Гръцкият тенисист си върна пробива и изравни, но в тайбрека Алкарас нямаше проблеми и затвори срещата при шестата си възможност.

"Разбира се, загубих малко концентрацията си в третия сет. Имах проблеми, но съм щастлив, че преодолях този момент и останах концентриран, играейки на страхотно ниво. Но беше доста трудно в края на мача. Аз вярвам в себе си през цялото време, това е най-важното нещо. Винаги съм мислил, че ще играя мачове на това ниво. Основното е да се наслаждавам", каза той с характерната си лъчезарна усмивка.

Алкарас има 35 победи в 38 мача този сезон и 5:0 срещу Циципас до момента.

Към 06:37 на 26.04.2024 Новините от днес