site.btaЕлитният италиански Каляри се раздели с треньора Давиде Никола


Каляри се раздели с досегашния си треньор Давиде Никола, който успя да спаси тима от изпадане в Серия B през изминалия сезон, съобщиха от клуба от Сардиния, цитиран от Ройтерс.
Никола пое поста през миналия юли, като замени Клаудио Раниери и подписа договор за две години, но си тръгва, въпреки че Каляри завърши на 15-о място в класирането на елита, на 5 точки над зоната на изпадащите отбори.
"Клубът иска да благодари на треньора Никола и екипа му за работата, сериозността и страстта, показани през сезона, който завърши с оставането ни м елитната група", написаха от Каляри в изявление.
Давиде Никола си изгради име като експерт в спасяването на отбори, като успя да спаси отбори, като Емполи, Салернитана, Торино и Дженоа.
/ХБ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина