site.btaСветовният номер 1 Яник Синер не срещна проблеми срещу Андрей Рубльов на "Ролан Гарос", изравни постижения на Агаси, Виландер и Бекер


Световният номер 1 в тениса Яник Синер победи с лекота Андрей Рубльов с 6:1, 6:3, 6:4 на "Ролан Гарос" за два часа игра във вечерната сесия на централния корт и се класира за четвъртфиналите на турнира.
23-годишният италианец ще срещне в следващия кръг представителя на Казахстан Александър Бублик, който е 62-ри в света и изненадващо победи петия поставен в схемата Джак Дрейпър от Великобритания.
Трикратният победител от Големия шлем Яник Синер все още не е загубил нито един сет на Откритото първенство на Франция, като до момента е загубил само 30 гейма от съперниците си по пътя към Топ 8 на турнира.
Италианецът, който се завърна в игра в началото на май след изтърпяване на тримесечно наказание заради употреба на допинг, е в серия от 18 поредни победи на турнири на Големия шлем, като по този начин изравни легенди като Андре Агаси, Матс Виландер и Борис Бекер.
/ХБ/
В допълнение












































































































































































































































































































Избиране на снимки
Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане. Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.
Изтегляне на снимки
Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите
Свързани новини
Джокович се присъедини към Надал в клуба на „Ролан Гарос“ за 100 победи
Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на "Ролан Гарос"
Миналогодишният вицешампион Александър Зверев се класира за четвъртфиналите на "Ролан Гарос"
Лоренцо Музети достигна за първи път в кариерата си до четвъртфиналите на "Ролан Гарос"
Франсис Тиафо е в Топ 8 на Откритото първенство на Франция след чиста победа над Даниел Алтмайер
Карлос Алкарас продължава успешно защитата на титлата си на "Ролан Гарос", Томи Пол стана първият американец на четвъртфинал от 2003
Осем американски тенисисти достигнаха до четвъртия кръг на "Ролан Гарос", с което изравниха рекорда на страната от 1985 година
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина