site.btaЖенският отбор по тенис на маса на Дунав (Русе) си осигури място във Висшата лига


Женският отбор по тенис на маса на Дунав (Русе) си осигури място във Висшата лига през следващия сезон, съобщи за БТА треньорът в клуба Петър Петров.
Първият турнир от втория етап на първенството в А група за Северна България се проведе днес в залата на улица „Щип“ 4 в Русе. Дунав постигна убедителни победи с по 3:0 над Варна 2015, Локомотив (Горна Оряховица), Искър 97 (Роман) и Пътинженеринг (Търговище) и с 3:1 срещу отбора на Две могили.
По този начин русенки поведоха в класирането с актив от 24 точки, следвани от отбора на Варна 2015 – с 22 точки и Две могили – с 15. Следващият последен за сезона турнир е отново в Русе на 12 април.
Петър Петров поздрави всички момичета за играта и постигнатите резултати, като отличи представянето на Емилия Гатева и младата Анита Петкова. Той изрази надежда и повече фирми да обърнат внимание на този спорт, тъй като Спортен клуб по тенис на маса Дунав ще има нужда от повече средства за надпреварата във Висшата лига през следващия сезон.
/ИК/
news.modal.header
news.modal.text